13_momeht (13_momeht) wrote,
13_momeht
13_momeht

Прогнози Пекаря

Підсумки політичного року
https://site.ua/valerii.pekar/32762-pidsumki-politichnogo-roku/?fbclid=IwAR0YlEPON6_MPPwJ9jJIsEYtimRB6aFevzcjlXXYUROZr9hCHJXeTj2SOVA

Цей політичний рік начебто непогано починався: консолідована однопартійна більшість у парламенті, уряд молодих реформаторів, «100% свої» люди президента на всіх ключових позиціях, великий рейтинг довіри, продуктивні стосунки з міжнародними партнерами й великі плани щодо реформ.

Цей політичний рік завершується жахливо: розпорошена більшість, голосів якої не вистачає на ключові законопроєкти, недолугий уряд, майже повне вигнання реформаторів та зупинка реформ, проблематичні стосунки з міжнародними партнерами, корупційні скандали у найближчому оточенні президента, конституційна криза та бюджетна криза, втрата рейтингу та довіри (важливо дивитися на динаміку, а не на поточні значення), відсутність будь-яких планів чи напрямку руху.

Можна в усьому звинуватити коронавірус: мовляв, жахлива безпрецедентна епідемія зруйнувала всі плани та структури політичного керівництва держави. Але згадаймо, що криза, навіть така, як «ідеальний шторм», сама по собі не змінює трендів. Будь-яка велика зовнішня криза є лише неймовірним прискорювачем тих трендів, які виразно чи невиразно спостерігалися до її початку. Отже, коронавірус просто прискорив події.

Порівняйте ситуацію станом на зараз із політичним прогнозом, створеним на початку року, і ви побачите, що все можна було передбачити ще тоді. Тренди не беруться нізвідки, вони породжуються рушійними силами, інтересами, напруженнями, дисбалансами та невизначеностями. А їх можна вивчати заздалегідь.

Отже, прогноз на 2020 рік справдився в таких аспектах, як відсутність прогресу у мирних переговорах з Росією (стратегія якої залишилася незмінною), продовження розпаду правлячої еліти на групи, що керуються з різних центрів сили, слабке інституційне будівництво, ручне управління правосуддям, зниження рейтингів тощо. Все це було нескладно передбачити.

Так само на початку року було очевидно, який саме зі сценаріїв розвитку є інерційним та найбільш ймовірним. Цей сценарій був названий «олігархічний статус кво»: повернення на традиційну олігархічну траєкторію розвитку (олігархічний реванш), посилення впливу олігархів у парламенті та уряді, які фактично стають коаліційними.

Таким чином, можна було би обмежитися констатацією, що все сталося саме так, як гадалося, і завершити на цьому статтю, запропонувавши читачам детальніше ознайомитися з написаними на початку року поясненнями, чому найімовірніше все буде саме так. Але варто все ж таки розібратися, чому Україна не змогла перейти на інші, більш вигідні траєкторії розвитку.

Далі тут https://site.ua/valerii.pekar/32762-pidsumki-politichnogo-roku/?fbclid=IwAR0YlEPON6_MPPwJ9jJIsEYtimRB6aFevzcjlXXYUROZr9hCHJXeTj2SOVA
Tags: Пекарь, грани будущего
Subscribe

 • Желаем зла

  Оригинал взят у ibigdan в Желаем зла Меня довольно часто обвиняют в русофобии. Я, со своей стороны, обычно скромно с этим…

 • Два пророчества

  Оригинал взят у ibigdan в Два пророчества Есть два государства, которые веками бродят по заколдованным кругам. Проблема в том, что одно…

 • "МОЖЕМ ПОВТОРИТЬ" :))

  Кацапы как всегда забывают, что и другие могут многое что повторить!

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment